Jasełka w kościele parafialnym oraz w Zakładzie Opieki Sióstr Elżbietanek

29 grudnia 2019 

Skróconą wersję koncertu świątecznego można było także zobaczyć już po świętach – w kościele parafialnym a także program swój wykonawcy zaprezentowali pensjonariuszom domu opieki prowadzonego przez Siostry Elżbietanki.


Witaj Gwiazdo Złota – Wielki Koncert Świąteczny 2019

  15 grudnia 2019 r.

Coroczne, organizowane przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Miłkowie spotkanie skupiło tym razem ponad sześciuset widzów. Zobaczmy to raz jeszcze – uzdolnieni wykonawcy, cudowna publiczność, niesamowite piosenki. W programie – jasełka z przesłaniem, premierowe wykonania piosenek, utalentowane głosy zasługujące na odkrycie.Tancerki i tancerze. Wszystko to dzięki wielkiemu zaangażowaniu wychowawców i nauczycieli, rodziców oraz sporej części społeczności naszej pięknej miejscowości. Jolanta Krawiec – pełna energii pomysłodawczyni i reżyser koncertu niezrównanie prowadzi wszystkie jego edycje. Za zaangażowanie dziękujemy także tym, którzy są tu tylko „na chwilę”.

Zapraszamy od obejrzenia :)

 

 

 

Witaj Gwiazdo Złota – Wielki Koncert Świąteczny 2019 – Piosenka na finał 

 

Witaj Gwiazdo Złota – Wielki Koncert Świąteczny 2019

To doroczne, największe wydarzenie w Miłkowie. Jasełkowy koncert zaskoczył jeszcze raz – skalą przedsięwzięcia, zaangażowaniem uczestników, pomysłami i talentem wykonawców. W zimowe (już prawie) popołudnie 15. grudnia hala sportowa naszej szkoły była wypełniona gorącymi emocjami, często wzruszeniem a czasem zadumą. Te kilkadziesiąt minut było wspaniałym wprowadzeniem stanu ducha do klimatu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Nim jednak przypomnimy sobie sam koncert – spójrzmy jeszcze na pracowite dziesiątki godzin przygotowań i prób ujęte w maksymalnym skrócie :) 

PRZED PREMIERĄ (3 min) 


 

 


7  listopada 2019 r. przy fontannie w Miłkowie odbyło się uroczyste zakończenie projektu Skwerek – miejsce do spotkań i odpoczynku wypiękniało.

Miłków
Miłków – finał projektu Skwerek

 

Wielki Koncert Bożonarodzeniowy – 16 grudnia 2018


Na przekór porze roku i mroźnej aurze serca miłkowian rozgrzały się do czerwoności dzięki kolejnemu, piątemu już, corocznemu widowisku – pierwotnie były to jasełka wystawiane przez przedszkolaków i uczniów –  jednak,  z wolna kameralna forma zamieniła się w wielki, świąteczny koncert. Wielki brawa dla wykonawców i organizatorów!
„Od Kłócigrodu do pięknego Miłkowa” – taki tytuł nosiło widowisko jasełkowe w tym roku przygotowane przez kadrę, przedszkolaków i uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego  im. Stanisława Marusarza w Miłkowie. W drugiej części koncertu wystąpili utalentowani goście.
 
Zobaczmy na filmowych relacjach poniżej  – jak potrafi bawić i wzruszać przedświąteczny Miłków.
Część 1 koncertu 
 
 
Część 2 koncertu 
 

 

 

 
Więcej o koncercie – na stronie szkoły.
 

Halny czyli powiało w Miłkowie

Na przełomie października i listopada gwałtowny wiatr spadł z gór – łamał drzewa niczym zapałki, jego prędkość w porywach przekraczała 150 km/h. W naszej miejscowości poczynił liczne szkody – uszkodził dachy, niszczył kominy, połamał słupy linii energetycznych, wyrywał i łamał setki drzew. Mocno ucierpiał  las na Czartowcu gdzie powstały spore wiatrołomy. Także w sąsiednich  miejscowościach są podobne szkody.

Wiatry zwane u nas halnym a w Alpach fenem (Föhn) – to suche, ciepłe wiatry o często znacznej sile wiejące z gór w doliny. W Polsce wiatr fenowy występuje na południu kraju  i ma kierunek południowy. Najsilniejszy zanotowany pomiar prędkości halnego w Polsce miał miejsce w Tatrach w 1965 roku i wynosił 270 km/h !

Wiatr ten bardzo źle wpływa na samopoczucie – może, u osób mających zdrowotne problemy z układem krążenia być przyczyną śmierci.  Zwany też jest wiatrem samobójców – wpływa niekorzystnie na psychikę, powoduje niepokój, rozdrażnienie, zwiększenie objawów depresji lub u innych osób agresji. 

 

 


Tablica 100-lecia 

Dnia 14.10.2018 nastąpiło uroczyste poświęcenie i odsłonięcie tablicy upamiętniającej 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tablica, została umieszczona na granitowym głazie na skwerze obok miłkowskiej fontanny. 

 Jej powstanie to wynik inicjatywy lokalnej mieszkańców Miłkowa oraz władz Gminy Podgórzyn. 

Tablica na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości - Miłków
Tablica na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości – Miłków
Tablica na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości - Miłków
Tablica na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości – Miłków

 

 

 

 

 

 

 


 

Kościół parafialny Świętej Jadwigi Śląskiej w Miłkowie nominowany do nagrody w konkursie Zabytek Zadbany !


 

kościół parafialny Świętej Jadwigi Śląskiej w Miłkowie
Kościół parafialny Świętej Jadwigi Śląskiej w Miłkowie

 

 

Wśród czterech obiektów zabytkowych  z całej Polski nominowanych w 2018 roku w konkursie Zabytek Zadbany w kategorii utrwalenie wartości zabytkowej obiektu znalazł się miłkowski kościół parafialny.

Ogromna w tym zasługa kiędza proboszcza Zbigniewa Kuleszy, który niemałym wysiłkiem doprowadził kościół do obecnej świetności, oczywiście przy zaangażowaniu i wsparciu mieszkańców.

 

Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. Celem konkursu jest promocja opieki nad zabytkami, poprzez propagowanie najlepszych wzorów konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków. Procedurę konkursową prowadzi Narodowy Instytut Dziedzictwa.

 

Zwycięzców konkursu Zabytek Zadbany poznamy podczas uroczystej gali Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków 18.04.2018.
 
 
Odrestaurowane epitafia laborantów - kościół parafialny Świętej Jadwigi Śląskiej w Miłkowie
Odrestaurowane epitafia laborantów – kościół parafialny Świętej Jadwigi Śląskiej w Miłkowie

Miłków – Wydarzenia pod Grabowcem – czyli co nowego w Miłkowie i okolicach – życie Małej Ojczyzny


 

„Betlejemska dobranocka”  na fotografiach


„Betlejemska dobranocka” – miłkowskie jasełka 2017

 


Tym razem możemy wrócić do wielkiego widowiska  szkolno-przedszkolnych jasełek za sprawą relacji fotograficznej.


„Betlejemska dobranocka” – miłkowskie jasełka 2017

  

 

Miłków – Wydarzenia pod Grabowcem – czyli co nowego w Miłkowie i okolicach – życie Małej Ojczyzny


Koncert  jasełkowy „Betlejemska dobranocka” – filmowa relacja

W niedzielę 17 grudnia spotkaliśmy się w licznym gronie naszej miłkowskiej społeczności w hali sportowej przy szkole. Z niemałą przyjemnością obejrzeliśmy zorganizowany z rozmachem i fantazją koncert jasełkowy „Betlejemska dobranocka”. Wszystkim obecnym widowisko spodobało się bardzo – występy maluchów oraz nieco większych milusińskich gwiazdeczek i gwiazdorów były gorąco oklaskiwane.  Dobrym pomysłem okazał się także kiermasz świąteczny z pierogami i ozdobami a zbiórka na szkolny park rozrywki zakończyła się powodzeniem. Nie do przecenienia była też sama możliwość przedświątecznego spotkania Miłkowian. Jednym słowem – tegoroczny koncert to wielki sukces Organizatorów – gratulujemy !

Zamieszczona poniżej skrótowa relacja filmowa pozwoli nam zobaczyć to jeszcze raz.

 

 


13.12.2017

„Betlejemska dobranocka”  17 grudnia o dodzinie 15:00 

Szkoła im.Stanisława Marusarza w Miłkowie
Betlejemska dobranocka -17.12.2017 godz 15:00 – w miłkowskiej hali sportowej odbędzie się przedświąteczny koncert i kiermasz

W najbliższą niedzielę 17 grudnia o godzinie 15:00 będziemy mieli przyjemność zobaczyć koncert „Betlejemska Dobranocka” w wykonaniu miłkowskich uczniów i przedszkolaków. Tym razem widowisko odbędzie się w hali sportowej przy szkole a połączone będzie z kiermaszem ozdób świątecznych, na stołach pojawią się też ciasta i pierogi – a dochód ze zbiórki datków będzie przeznaczony na utworzenie parku rozrywki w szkole.

Na imprezę zaprasza serdecznie Dyrektor oraz Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Stanisława Marusarza w Miłkowie.

 


8.12.2017

Mikołaj przyjechał do Miłkowa

 

Wieść o przybyciu Mikołaja do Miłkowa sprawiła, że dzieci – często ze swymi rodzicami – licznie stawiły się w Klubie Ekran.

Były śpiewy, wesołe zabawy,  tańce a nawet czary  – oczywiście przy udziale dzieci i samego Mikołaja. Można było także przekąsić coś słodkiego. Na przekór pogodzie atmosfera zrobiła się bardzo gorąca – szczególnie tuż przed wręczeniem prezentów.

Spotkanie mikołajkowe zorganizowała Rada Sołecka i Pani Sołtys.

 

Miłków 8.12 2017 spotkanie mikołajkowe

 

 


12.11.2107

Halniak Miłków walczy

W rozgrywkach klasy A Halniak Miłków rezegrał w niedzielę na własnym boisku mecz z liderem jeleniogórskiej grupy Piastem Bolków. Niestety, mimo dobrze zakończonej pierwszej połowy (1:0 ) w drugiej połowie Halniak uległ bardziej zmotywowanemu przeciwnikowi i spotkanie zakończyło się wynikiem 1: 2 dla Gości.

 

Halniak Miłków kontra Piast Bolków 12.11.2017

 

 


11.11.2017

Ognisko Patriotyzmu w Miłkowie – Dzień Odzyskania Niepodległości

Ognisko Patriotyzmu w Miłkowie 11.11.2017
Ognisko Patriotyzmu w Miłkowie 11.11.2017

 

Miłkowianie spotakli się już po raz drugi przy Ognisku Patriotyzmu – by oddać hołd i pamięć naszym Przodkom, którzy oddali życie za Wolną Polskę.

Dzieci przygotowały okolicznościowy program, przy sypiącym iskrami płomieniu płynęły wspomagane nagłośnieniem pieśni legionowe oraz patriotyczne. Smaczny poczęstunek i jakże przy takiej aurze pożądana gorąca kawa i herbata pozwalały przetrwać uderznia zimnego wiatru.

Ognisko zorganizował Radny Powiatu Jelenigórskiego Krzysztof Wiśniewski a pomogła także Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej oraz Pani Sołtys.

Miłków – Wydarzenia pod Grabowcem – czyli co nowego w Miłkowie i okolicach – życie Małej Ojczyzny